Chociaż za oknem jeszcze leży śnieg i ozięble, lecz ptaki radośnie zalewają się, słonko świeci i w ogóle humor wiosenny. I ten humor natchnął mnie zmienić designe tego bloga. A to coś u mnie pragnienie stanęło przepadać pisać tu. Jak pamiętacie, stała tu u mnie temat Commander od Gudwina. Temat, w zasadzie, bardzo funkcjonalny i piękny, lecz u mnie dlaczego to z nią nie złożyły się takie przyjacielskie stosunki jak z drugimi tematami Ołeksija. Lecz Maister na to i Maister, co może dogodzić dowolnym przewagom publiczności.


I oto, tygodni 2 wstecz, otrzymuję kolejne RSS- rozsyłanie od Gudwin, idę patrzyć, co że on tam przygotował i widzę ten świetny temat Corponisa. To nie własne opracowanie Леши, temat jest kreowany przez projekt wpjunction.com. Wśród ogromnej ilości przepięknych tematów dla WordPress, które przeprowadza dla nas Gudwin, Corponisa mnie czymś od razu zaczepiła. Ja nawet i nie znał najpierw, gdzie właśnie jej zaadaptuję, lecz to, że obowiązkowo będę wykorzystywał, nie wątpiłem. Który ten czas rozmyślałem, a potem wziął i postawiły jej tu.

cnisa1

Drugi dzień już lubuję jej też z lekka przefarbował do zielonego koloru, toż jak już znudził się po młodej wiosennej trawce.
Co jest ciekawego w temacie dla bloga Corponisa :

Po pierwsze, ten temat szeroki.

Po drugie, u jej dwie kolumienki wtyczek. Jestem gdzie rozwinąć się – wtyczki, jak widzicie, jeszcze nie zagospodarowałem jak należy, lecz ta sprawa czasu.

Po trzecie, i miniatury w anonsach, i obrazka w poślizgowce, pochodzą za pomocą jednego dowolnego pola – nie trzeba przygotowywać dla tych celi obrazki różnych rozmiarów.

Po czwarte, w anonsie pochodzi tekst dokładnie tak, jak i w artykule – z wszystkimi tagami i obrazkami – to może trochę ożywić główną stronę.

Po piąte, nad poślizgowcem pochodzi ostatni artykuł z wybranej rubryki, i możecie akcentować uwagę swoich czytaczy na głównych materiałach bloga.

W – szóstych, bardzo sympatycznych wypadające wtyczki, które standardowym sposobem dodają się do kokpitu bloga. Pod postacią podsadzek do tematu jest wbudowany wtyczka “Ostatnie zapisy, Komentarze i Archiwa”, że też fest ozdabia blog i oszczędza miejsce.

Można jeszcze długo przelewać godność tego tematu dla bloga WordPress, lecz najważniejszy, na mój pogląd, przewaga ta, że ona absolutnie łatwo ustaliła się na funkcjonujący blog, żadne nastrajanie nie wzleciało i wszystko pracuje pięknie. Tak że mój blog przebierał się do wiosenne – letniemu sezonowi, a zrobiłem sobie prezent.